B72207S0131K111
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B72207S0131K111
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 130 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1.2 kA
Surge Energy Rating : 9.5 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 340 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 205 VDC
Voltage Rating DC : 170 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 245 pF